טיפים

טיפים ועצות על דודי שמש
המים בדוד השמש שלכם לא מתחממים? חוששים שמערכת החימום לא פועלת כראוי? רגע לפני שאתם לוקחים על עצמיכם את האתגר, ומנסים לפתור את התקלה בשיטת "עשה זאת בעצמך", קראו את המאמר שלפניכם, והבינו מדוע רצוי להזמין טכנאי.

על מכלול הגורמים שיכולים ליצור תקלה בדוד השמש
דוד שמש יכול להפסיק לעבוד כמו שצריך על רקע מגוון רחב של סיבות. הצטברות אבנית שיצרה סתימה בקולט של הדוד, נזילת מים מהדוד או מהצנרת או תקלה בגוף החימום- כל אלה יכולים להביא לכך שהדוד לא יתפקד כראוי. מאחר שהדייר הממוצע לא מבין בחשמלאות ולא מכיר היטב את תחום דודי השמש, קשה יהיה לו לזהות את התקלה, ולכן הוא גם לא יידע כיצד למצוא את הטיפול המתאים כדי לתקן אותה. 

אומנם ניתן למצוא באינטרנט סרטונים מצולמים, המשמשים כמדריך "עשה זאת בעצמך" במגוון תחומים, אך מי שאין לו כל ידע בנושא עלול לגרום לנזק גדול עוד יותר, שיצריך רכישה של דוד חדש.

לפנות לאיש מקצוע בתחום דודי השמש
במילים אחרות, תיקון דוד שמש מצריך ידע תיאורטי, היכרות עם אופן הפעולה של דוד שמש וניסיון בתיקון תקלות, ולכן רצוי לפנות לאיש מקצוע, טכנאי או חשמלאי, שיפתור את הבעייה. 
טכנאי דודים יידע לזהות את הבעייה ולבחור בטכניקה המתאימה כדי להשיב את תפקוד הדוד על כנו. 

יש לכם תקלה בדוד? המים לא מתחממים? זקוקים לטכנאי בדחיפות, אך לא יודעים כיצד ליצור קשר עם איש מקצוע בתחום? קבלו מספר עצות וטיפים שיאפשרו לכם להגיע אל איש המקצוע שאתם מחפשים.

כמה דרכים למציאת פרטי התקשרות עם טכנאי דודים

צרו קשר עם חבר, שכן או קרובת משפחה, שימליצו לכם על טכנאי דודי שמש שנתן להם שירות לשביעות רצונם. עדיף שתצרו קשר עם מי שמתגורר באזור מגוריכם, כדי לוודא שהטכנאי עליו ימליצו יוכל להגיע אליכם במהרה.

זה נשמע אולי קצת מיושן, אבל אם אתם לא חובבי אינטרנט תוכלו להתקשר ל-144 כדי לבקש מספר טלפון של טכנאי דודים שעובד באזורכם.
אם אתם בכל זאת מסתדרים עם האינטרנט, השתמשו בנפלאותיו. רשת האינטרנט היא מאגר מידע אינסופי, שיש בו פשוט הכל. חפשו שמות של טכנאי דודים המספקים שירות באזור המגורים שלכם, וצרו קשר עם אחד מהם.

רצוי לבדוק את נושא העלויות מראש כדי להימנע מהפתעות. אנשי מקצוע שונים גובים מחירים שונים, ואם התקציב שלכם "לוחץ" אתם לא תוכלו להזמין טכנאי שנחשב מוביל בתחומו, ושעל כן המחירים שלו, יחסית לממוצע הקיים בשוק, הם "בשמיים".
טכנאי נעים ואדיב

אם אתם מגיעים לטכנאי דרך ההמלצה, שהוזכרה בסעיף 1, רצוי לוודא עם החברים הממליצים שהטכנאי נחמד, נעים ומסביר פנים. נכון שההתקשרות שלכם איתו היא חד-פעמית, אבל כדאי שהוא יהיה בכל זאת תקשורתי ונחמד. 

קניית דוד שמש הוא לא סיפור פשוט כפי שהוא נשמע. בדומה לרכישה של כל מוצר חדש לצרכים ביתיים, רצוי להשקיע מחשבה בבחירת הדוד המתאים ולקחת בחשבון מספר פרמטרים חשובים.

כל מה שכדאי לקחת בחשבון ברכישת דוד שמש

גודל נפח הדוד שלכם צריך להיבחר בהתאם לגדול המשפחה ולמספר הנפשות החיות בבית. 
נפח דוד יכול לנוע בין 80 ועד 150 ליטרים, ועם העלייה בנפח, כמובן, גם עולה המחיר. 
באינטרנט תוכלו למצוא טבלאות שיסייעו לכם בחישוב נפח הדוד האידיאלי עבורכם בהתאם למספר צרכני המים בבית.

דוד השמש שאתם קונים צריך לעמוד בתו התקן של מכון התקנים הישראלי וכדאי לוודא את זה. 
כמו כן, רצוי שלא תרכשו מוצר שהחברה המייצרת לא נותנת עליו אחריות.

האחריות הממוצעת על דודי שמש היא 5 שנים.
עם רכישת הדוד רצוי שתקנו גם ברז תרמי כדי להימנע מכוויות. דוד השמש מחמם את המים בעזרת מקור טבעי, השמש. לכן, המים יכולים להתחמם מאוד, וכדי שהטמפרטורה שלהם לא תהיה גבוהה מידי עת הם באים במגע עם הגוף, רצוי להתקין את הברז התרמי, שיגביל את טמפרטורת המים.
להתייחס ברצינות גם לבחירת קולט השמש

וודאו שאתם רוכשים קולט שמש איכותי. לקולט השמש תפקיד משמעותי והוא, להפוך את אנרגיית השמש למיים חמים. כדי שקולט השמש יבצע תפקידו נאמנה, יש להקפיד על רכישה שלו מחברה מוכרת ובעלת מוניטין. 

טיפים ועצות על דודי שמש